קיבלתם אישורי הגעה לחתונה- מה הלאה ?

סידורי ההושבה לחתונה זאת משימה לא פשוטה כלל. תהליך הושבה נושא אופי פוליטי במידה רבה, החל מפוליטיקה משפחתית ועד לאחרון האורחים.

לא מספיק שהתהליך מורכב הוא גם  נעשה תחת לחץ של זמן, בדרך כלל חייבים לסיים את תהליך ההושבה תוך ארבעה ימים לפני מועד החתונה, כמובן במידה שעשיתם אישורי הגעה.  נכון שזאת יכולה להיות חוויה לא נעימה, אבל זה לא מחויב המציאות. קבלו מספר עצות שיעזרו לכם לצלוח את התהליך בהצלחה:

אז מה זה סידור הושבה ואיך נכון לגשת אליו ?

סידורי הושבה זה תהליך שבו כל אורח שלכם יקבל מקום ישיבה או מספר שולחן מוגדר מראש. האורח ידע את מקומו מראש והוא לא יצטרך לחפש שולחן פנוי.

נשווה את תהליך ההושבה לבניית בניין. כאשר מתחילים לבנות בניין, בונים קודם כל את היסודות-  במקרה שלנו זה אישורי ההגעה. ביצוע אישורי הגעה הוא תהליך מקדים שמורכב  ממשלוח הודעות SMS, טלפונים ותזכורות לאורחים. ככה נדע בדיוק מי מגיע ומי לא,  ומהי כמות האורחים הסופית שתגיע לחתונה.

את התרשים של סידורי הושבה לחתונה ידעו לעשות רק החתן, הכלה וגרעין המשפחה הקרוב.

אישורי הגעה לחתונה וסידורי הושבה

חוקים בסיסיים להושבה- מיקום  האורחים:

חברים - רצוי למקם אותם בסמוך לרחבת הריקודים. הם הראשונים שיקומו לרקוד, ובינינו- רוב הזמן, חוץ מהארוחות, הרחבה תהיה מקומם הטבעי, והם יעשו שמח.

מבוגרים – תמקמו אותם הרחק מהרמקולים כדי למנוע שיתלוננו כל הערב על כך שקשה להם לנהל שיחות כשברקע המוזיקה רועשת.

נחלק את רשימת האורחים לקבוצות קטנות לפי קטגוריות-  לדוגמא לפי מקום העבודה של החתן, מקום הלימודים של הכלה, חברים של ההורים ועוד.

אז, נמקם בתרשים את האורחים והקבוצות השונות  בשולחנות, לפי המיקום המומלץ לחברים או מבוגרים שהוזכר.

חשוב להתייחס לאופי היחסים בין המוזמנים, הרי לא תרצו שאנשים שנמצאים בריב או סתם לא ביחסים טובים ישבו באותו שולחן, זה יכול להוביל לעזיבה או מירמור מיותר .  

התנהלות מול האולם, ותזכורות.

אם יש לכם חתונה קטנה, בקשו מהאולם לרווח את השולחנות ככל שניתן- עדיף שמונה אנשים בשולחן, ככה החתונה תראה גדולה יותר וצפופה פחות .

אחרי שסידור ההושבה לאורחים הושלם מצדכם, העבירו לאולם  את הרשימה הסופית  שלפיה  תעבוד דיילת מטעם האולם, רצוי ומומלץ ליידע את האורחים לפני האירוע מה מספר השולחן שלהם באירוע. שילחו לאורחים SMS תזכורת ביום האירוע עם מספר השולחן שלהם. אם זה מצריך המון עבודה ביום הלחוץ שלכם, כדאי להיעזר בחברת DEVENT אישורי הגעה וסידורי הושבה דיגיטלי, שתבצע זאת עבורכם.